SON DAKİKA

İSRAİL ÇARESİZ          ZORBALIKLA NEREYE?          TÜRKİYE GÜÇLÜ VE HAKLI          VİTES DEĞİŞTİRDİ          Sayı 823          KANDİL IŞİD TEHDİDİNDE          SÜNNÎ İSE DESTEK YOK!          AKP LEVHASI ÇÖPE          DÜNYADA TEK BAŞINA          SAYI 819         

Bugün: 18.12.2017

“KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK”

“KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK”
Elazığ İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Gönüllüleri Derneği ilk basın toplantısını yaparak kamuoyunun önüne çıktı... Başkan Fatih Aziz ÖKTEM amaçlarının önemli hizmetler görmek olduğunu açıkladı.22.12.2013 00:00

 


Elazığ İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Gönüllüleri Derneği

“KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK”

Elazığ’da geniş bir kitleye sahip önemli bir dernek daha faaliyete başladı.

 
Resmi kuruluş aşamasını iki ay önce tamamlayan ve başta İmam-Hatip okulları olmak üzere eğitim alanında faaliyet gösterecek olan ‘Elazığ İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Gönüllüleri Derneği’ bugün ilk basın toplantısını düzenledi.
 
 
 


Dernek Binası’nda geniş bir katılımla düzenlenen basın toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aziz ÖKTEM, amaçlarını öğretmen-öğrenci, okuyan-mezun ilişkilerini canlı tutarak İmam Hatip Camiası’nın daha da kenetlenmesine, birlik ve beraberlik içinde hareket etmesine katkı sağlamak olduğunu ifade etti.
 
 Dernek Başkan Fatih Aziz ÖKTEM’in Basın Açıklaması:

 “Öncelikle Elazığ halkını ve değerli basın mensuplarını Allah’ın (C.C)’ın selamıyla selamlıyoruz.

Bugün burada Elazığ İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Gönüllüleri Derneği olarak hayırlara vesile olacak bir oluşumun tanıtımı maksadıyla toplanmış bulunuyoruz.

Derneğimizin kuruluş amacı, öncelikle Allah (C.C)’ın rızasına nail olabilmek, kimsesizlerin kimsesi olabilmek, şuurlu bir gençliğin yetişebilmesi için eğitim ve kültürel faaliyetlerde bulunmak, tüm İmam Hatip Camiası ve kendini bu ortak paydada görmek isteyenleri kapsayan bir oluşumun sesi olmak için derneğimizi kurmuş bulunuyoruz.

Başta İmam Hatip mezunları olmak üzere, tüm “Asım’ın Nesli” iddiasında olan insanlarımızı koordineli olarak organize edebilmek ve çeşitli mihraklarca sesi esilmek istenen sessiz çoğunluğu aktif hale getirerek güçlü bir sivil toplum örgütü oluşturmak maksadı için birlikteyiz.

Bilindiği gibi İmam Hatipler başta 'Medresetü-l Eimmeti ve’l Hutebâ'' ismiyle 1913-1924 arasında kurulmuştur. 
1924 ve 1930 arasında ismi İmam Hatip Mektebi, 1949-1951 arası İmam Hatip Kursu, 1951 yılında ise İmam Hatip okulları adıyla açılmıştır.

Elazığ İmam Hatip Okulu, 1953-1954 yılında Kıbrıs Şehitliği’nin karşısında kurulmuştur. 1973 yılında İmam Hatip Lisesi ismini almıştır.

Okulumuzdan il ve ilçeler dahil bugüne kadar yaklaşık 30-40 bin insanımız mezun olmuştur.

İnşaAllah bu mezun arkadaşlarımızı ve büyüklerimizi bir araya getirip Elazığ İmam Hatip Liselerinde okuyan kardeşlerimize sahip çıkmak, güncel konularda bilinçlenmelerine katkı sağlamak öncelikli hedeflerimiz arasındadır.

Malumunuzdur ki şehrimizde “Elimder” adı altında faaliyet gösteren bir mezunlar derneği var. Şimdi siz değerli basın mensupları ve vatandaşlarımız diyecek ki, mevcut bir dernek varken niye ikinci bir dernek kurdunuz?

Bu derneğin başkanı ve yönetimi ne hikmetse, “küçük olsun-benim olsun” mantığıyla toplam 30-40 kişilik aile şirketi gibi hareket ederek derneği kullanmaktadır.

Bilindiği gibi 2 Haziran 2013 tarihinde bir pilav günü düzenlenmişti. Bende bir İmam Hatip mezunu olarak bu davete katıldım. Bir gün sonra da adı geçen derneğe katkı vermek amacıyla üye olmak istedim. Ama nedense üyelik dilekçem kabul edilmedi. Daha sonra 13 Ağustos’ta bu konuyu arkadaşlarımızla beraber basına taşıdık. Basın açıklamasında da niçin üye yapılmadığımızı sorduk ancak yine makul bir cevap alamadık.

İşte bu nedenle kimseyi dışlamayan, tüm İmam Hatip mezunlarını ve camiayı sevip sahiplenen insanlarımızı bir çatı altında toplayarak yola çıkmaya karar verdik.

27 Ekim 2013 tarihi itibariyle resmen kurulmuş olan derneğimizin bugün ilk basın toplantısını yaparken, Cenab-ı Allah’ı yardımını ve mazhariyetini temenni ediyoruz.

Saygıdeğer Elazığ halkımızın da ilgi, alaka ve desteğini bekliyoruz.

Elazığ İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Gönüllüleri Derneği geçici yönetim kurulu şu isimlerden oluşmaktadır:

Fatih Aziz ÖKTEM              Başkan
Burhan ŞENER                   Başkan Yardımcısı
İbrahim ELGİN                    Başkan Yardımcısı
Tuncer YILDIRIM                Genel Sekreter
Halil UZUN                          Sayman
Selami ŞİMŞEK                  Yönetim Kurulu Üyesi
Abdullah KÜÇÜK                Yönetim Kurulu Üyesi
Behçet ÖZKAN                   Yönetim Kurulu Üyesi
Gürbüz SIRLIER                 Yönetim Kurulu Üyesi
Mustafa TATAR                   Yönetim Kurulu Üyesi
Mehmet SAĞLAM               Yönetim Kurulu Üyesi
Zeynel Abidin GÖRÜR        Yönetim Kurulu Üyesi

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.