SON DAKİKA

İSRAİL ÇARESİZ          ZORBALIKLA NEREYE?          TÜRKİYE GÜÇLÜ VE HAKLI          VİTES DEĞİŞTİRDİ          Sayı 823          KANDİL IŞİD TEHDİDİNDE          SÜNNÎ İSE DESTEK YOK!          AKP LEVHASI ÇÖPE          DÜNYADA TEK BAŞINA          SAYI 819         

Bugün: 18.12.2017

Elazığ'da tabletli eğitim başladı

Elazığ'da tabletli eğitim başladı
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Fatih Projesi kapsamında ülke genelinde gerçekleştirilen öğrencilere tablet bilgisayar dağıtımı Elazığ’da da başladı.16.02.2013 14:11
 Fatih Projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ülke genelinde gerçekleştirilen öğrencilere tablet bilgisayar dağıtımı Elazığ’da da başladı.
 
Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesinde yapılan tablet dağıtım programına Vali Muammer Erol ve Milli Eğitim Müdürü A. Aziz Yeniyol’da katıldı.
 
Dağıtılan tablet bilgisayarlar hakkında bilgi veren Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Müdürü Rüstem Akgün gönderilen 148 bilgisayarın okuldaki dokuzuncu sınıf öğrencilerine dağıtılacağını, proje kapsamında 39 öğretmene de tablet gönderildiğini söyledi. Akgün gönderilen bilgisayarların sınıflarda bulunan akıllı tahtalar ile de uyumlu olacağını ifade etti. 
 
Milli Eğitim Müdürü A. Aziz Yeniyol’da konuşmasında bilgisayarların gönderilmeye başlandığını ve bir takvim içerisinde bütün okullarda dağıtımlarının yapılacağını ifade ederek, öğrencilerden bilgisayarları dersleri için en faydalı şekilde kullanmalarını beklediklerini kaydetti.
 
Vali Muammer Erol ise konuşmasında tablet bilgisayarın öğrencilere eğitim açısından çok önemli destek sağlayacağını ifade ederek, bilgisayarların bir eğlence aracı olmadığını, öğrencilere çağın gerektirdiği bilgiye en kısa zamanda ve kolayca ulaşmalarını sağlayacağını ifade ederek hayırlı olması temennisinde bulundu.
 
Konuşmaların ardından 148 tablet Vali Muammer Erol ve Milli Eğitim Müdürü A. Aziz Yeniyol tarafından Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi dokuzuncu sınıf öğrencilerine dağıtıldı.

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.