SON DAKİKA

İSRAİL ÇARESİZ          ZORBALIKLA NEREYE?          TÜRKİYE GÜÇLÜ VE HAKLI          VİTES DEĞİŞTİRDİ          Sayı 823          KANDİL IŞİD TEHDİDİNDE          SÜNNÎ İSE DESTEK YOK!          AKP LEVHASI ÇÖPE          DÜNYADA TEK BAŞINA          SAYI 819         

Bugün: 18.12.2017

ELAZIĞ TANITIM GÜNLERİ DEVAM EDİYOR!

ELAZIĞ TANITIM GÜNLERİ DEVAM EDİYOR!
İstanbul Feshane’de düzenlenen "Elazığ Tanıtım Günleri"nin ikincisi bugün gerçekleştirilen resmi açılışla 2. Gününü geride bıraktı... Faik İçmeli, Heray Elazığ Aktüel Dergisi, Elazığ Belediyesi Halk 05.09.2014 22:41
*********************************************************************************************

İstanbul Feshane’de düzenlenen…


ELAZIĞ TANITIM GÜNLERİ DEVAM EDİYOR!


Elazığ Dernekleri Federasyonu (ELFED) öncülüğünde İstanbul Feshane’de düzenlenen "Elazığ Tanıtım Günleri"nin ikincisi bugün gerçekleştirilen resmi açılışla 2. Gününü geride bıraktı.

 


Feshane Kültür Merkezi'ndeki açılış töreninde konuşan AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü DEMİRBAĞ, Elazığ'ın tarih, kültür ve maneviyat şehri olduğunu söyledi. 

Elazığ Tanıtım Günleri'nin yiyecek ve içeceğin dışında bölgenin tarihsel ve kültürel zenginliklerinin tanıtılması açısından önemli olduğuna değinen DEMİRBAĞ;

"Elazığ'ın dışarıda gerçek manada önemli özelliklerinin tanıtılması açısından bu etkinlik günleri, önem arz ediyor. Temennim tanıtım günlerinin yıllarca sürmesidir" diye konuştu. 

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa ATAŞ Elazığ'dan İstanbul'a gelerek tanıtım günlerine katılan herkesi kutladığını belirterek;

"Sivil toplum çalışmaları zordur. Tanıtım Günlerinde de gönüllülerin desteklemesi önemli. Etkinliğin organizasyonunu üstlenen Elazığ Dernekleri Federasyonunun yaşaması için de gerekli desteği vermenizi rica ediyorum." ifadelerini kullandı.

ATAŞ; kendilerine stant ayrıldığı halde gelmeyen ve böyle güzel bir organizasyona destek vermeyen Elazığ’lı firmaları kınadığını da sözlerine ekledi. 

Belediye Başkan Mücahit YANILMAZ’da; “Kadim bir şehir olan Elazığ’dan Kadim bir şehir olan İstanbul’a geldiklerini” belirttİ.

Elazığ Dernekleri Federasyonu Başkanı Faik İÇMELİ ise 7 Eylül'e kadar sürecek Elazığ Tanıtım Günleri ile Elazığ'ın kültürünü, geleneklerini, yemeklerini İstanbul'da yaşayan insanlara anlatmak ve kültürel bir köprü kurmayı amaçladıklarını dile getirdi. Valilik, Belediye ve ETSO’ya katkılarından dolayı teşekkür eden İÇMELİ özel olarak organizasyona çok önemli emek ve destek veren ETUDER Yönetim Kurulu Başkanı Av. Burak SOYLU’ya özel teşekkürlerini iletti.

Konuşmaların ardından Demirbağ, Ataş, İçmeli, AK Parti Elazığ Milletvekili Şuay ALPAY, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit YANILMAZ ve birçok ilçe belediye başkanı kurdeleyi keserek etkinliğin resmi açılışını yaptı. 

Açılış törenine Anadolu Ajansı İstanbul Bölge Müdürü Mustafa EKİCİ, AA Ortadoğu ve Afrika Haberleri Yayın Yönetmeni Turan KIŞLAKÇI'nın yanı sıra çok sayıda iş adamı, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi ve bürokratlar katıldı.


İstanbul’da 2. Elazığ Tanıtım Günleri… 

Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Elazığ Ticaret Ve Sanayi Odası, Fırat Üniversitesi, Elazığ Dernekler Federasyonu, Esnaf Odaları, kaymakamlıklar ve belediyeler, sivil toplum örgütleri, ticari işletmeler, turizm işletmeleri ve zanaatkarlar tanıtım günlerine stantlarla katıldı. 

Elazığ'ın marka değerini yükseltmek, tarımsal ve hayvansal ürünler başta olmak üzere bütün ticari ve hizmet sektöründeki ürünleri ile ilgili yeni pazarlar oluşturarak bu sektörlerde hizmet veren firmaların kurumsal kimliklerini güçlendirmeyi hedefleyen etkinlik, 7 Eylül'e kadar devam edecek.


Heray Elazığ Aktül Dergisi’ne büyük ilgi…

Etkinliğe katılan basın organlarından biri olan ve bu ay 2. Sayısı ile okuyucusuna ulaşan Heray Elazığ Aktüel Dergisi standı dışarıdaki Elazığlılar’ın beğenisini topluyor. Elazığ’da çıkan ve yayın politikası olarak Elazığ üst kimliğini esas alan dergi, içeriği ve baskı kalitesiyle takdir topladı.

Bu arada Elazığ Belediyesi Halk Oyunları Ekibi ve Kürsübaşı Korosu da zaman zaman gerçekleştirdiği dinletilerle ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Itri İmanlı, İsmail Karakaş, Hasan Karadaş, Sertaç Taçses, Ömer Çapar, Şenol Çaça ve Umut Akyürek konser vereceği etkinlikte Harput Ahengi Müzik Topluluğu ve Çaydaçıra Film Festivali’nin de ilgi görmesi bekleniyor.
 
 
 
 
 
 


Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.