SON DAKİKA

İSRAİL ÇARESİZ          ZORBALIKLA NEREYE?          TÜRKİYE GÜÇLÜ VE HAKLI          VİTES DEĞİŞTİRDİ          Sayı 823          KANDİL IŞİD TEHDİDİNDE          SÜNNÎ İSE DESTEK YOK!          AKP LEVHASI ÇÖPE          DÜNYADA TEK BAŞINA          SAYI 819         

Bugün: 18.12.2017

KOVANCILAR'DAN SURİYE'YE YARDIM KAMPANYASI

KOVANCILAR'DAN SURİYE'YE YARDIM KAMPANYASI
Septi Ensari Derneği Başkanı Muhammet BADEMCİ Suriye için Kovancılar'da yardım kampanyası başlattıklarını duyurdu.02.02.2013 14:40
 Septi Ensari Derneği Başkanı Muhammet BADEMCİ: "Rahmete Açılan Kapınız; Suriyeli Anneler Yardımınızı Bekliyor" adlı yardım organizasyonu ile ilgili gazetemize açıklamada bulundu:  
            "Kovancılar ilçemizde 2007 yılında kurulan derneğimiz, fakir ve muhtaç ailelere yardım yapmak ve bunlarla ilgili kermes düzenlemek, Kur'an Kursu öğrencilerine her türlü destek ve imkân temin etmek vb. sosyal faaliyetleri düzenlemek amacıyla kurulmuştur.

            Septi Ensar Derneği olarak günümüz itibariyle Suriye'de yaşanan olaylara sesiz kalmamak için derneğimiz aracılığıyla ülkemize iltica eden  Suriyeli mülteci  kardeşlerimize bu sıkıntılı günlerinde yardım eli uzatabilmek Kovancılar ilçemizde ikamet eden hemşehrilerimizin de yardımlarını bu kardeşlerimize ulaştırabilmek amacıyla   Kovancılar Belediye Binası önünde kurulan "Rahmete Açılan Kapınız; Suriyeli Anneler Yardımınızı Bekliyor" adlı yardım merkezine battaniye, yiyecek, giyecek her türlü ayni yardımlarınızı ve desteklerini bekliyoruz . 
 
 
            Resulullah (sav) Efendimiz buyurdular ki: "Müslüman müslümanın kardeşidir. Ona zulmetmez, onu tehlikede yalnız bırakmaz. Kim, kardeşinin ihtiyacını görürse Allah da onun ihtiyacını görür. Kim bir müslümanı bir sıkıntıdan kurtarırsa, Allah da o sebeple onu kıyamet gününün sıkıntısından kurtarır. Kim bir müslümanı örterse, Allah da onu kıyamet günü örter."
 
Suriye’den ülkemize iltica eden Suriyeli mülteci kardeşlerimizin derdine derman olmak, onların sıkıntısını gidermek, onların dertleriyle dertlenmek amacıyla 25.01.2013-25.02.2013 tarihleri arasında Kovancılar Belediye Binası önünde kurulan yardım çadırında düzenlenecek yardım organizasyonuna tüm kovancılar halkımızın yardım ve desteklerini bekliyoruz."

MUHAMMET BADEMCİ

SEPTİ ENSAR DERNEK BAŞKANI

Diğer İLÇELER haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.