SON DAKİKA

İSRAİL ÇARESİZ          ZORBALIKLA NEREYE?          TÜRKİYE GÜÇLÜ VE HAKLI          VİTES DEĞİŞTİRDİ          Sayı 823          KANDİL IŞİD TEHDİDİNDE          SÜNNÎ İSE DESTEK YOK!          AKP LEVHASI ÇÖPE          DÜNYADA TEK BAŞINA          SAYI 819         

Bugün: 18.12.2017

GENÇLERDEN KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİĞİ

GENÇLERDEN KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİĞİ
Elazığ Gençlik ve Kültür Derneği tarafından organize edilen ve Fırat Üniversitesinin katkı sağladığı “İnsanlığın İftihar Tablosu; Sonsuz Nur” programı F.Ü Bahattin Ögel Konferans Salonunda gerçekleşti.20.04.2013 18:16
Gerçekleşen programa Fırat Üniversitesi Rektörü Kutbettin Demirdağ’ın eşi  Günay Demirdağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuri Orhan, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ile  çok sayıda davetli katıldı.
 
Yoğun katılımın olduğu programda konuşan Elazığ Gençlik ve Kültür Derneği Başkanı Arif Sıddık Barata; “Ümmeti olmaktan şeref duyduğumuz, sevgi ve merhametin kaynağı, rahmet peygamberinin doğumu insanlık için kurtuluşun, huzurun ve mutluluğun habercisi olmuştur. Hz. Muhammed (SAV) peygamberlik dönemi boyunca, iyi ve doğru ilkeleri, uygulamalara dönüştürmüş, bu kapsamda sapkın inançların yerine tevhidi, zulmün yerine adaleti, düşmanlığın yerine kardeşliği, sürtüşmenin yerine dayanışmayı yerleştirmiştir. Peygamber efendimiz savaşın yerine barışın hâkim olmasını hedeflemiş; doğruluk, nezaket, güvenilirlik, adalet, hoşgörü ve cömertlik gibi üstün ahlaki meziyetleriyle tüm zamanlara örnek bir şahsiyet olmuştur" dedi. 

Katkılarından dolayı Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbettin Demirdağ’a teşekkür eden dernek Başkanı Arif Sıddık Barata “Yüce Peygamberimizin kutlu doğum gününün Müslüman âlemine barış, huzur ve mutluluk getirmesine vesile olmasını dilerim” dedi.
 
Sema gösterisi eşliğinde devlet konservatuarı öğrencileri tarafından seslendirilen ezgiler ve tasavvuf musikisi izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı. 

Diğer KÜLTÜR-SANAT haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.