SON DAKİKA

İSRAİL ÇARESİZ          ZORBALIKLA NEREYE?          TÜRKİYE GÜÇLÜ VE HAKLI          VİTES DEĞİŞTİRDİ          Sayı 823          KANDİL IŞİD TEHDİDİNDE          SÜNNÎ İSE DESTEK YOK!          AKP LEVHASI ÇÖPE          DÜNYADA TEK BAŞINA          SAYI 819         

Bugün: 18.12.2017

ARAS: TABAN BENİ İSTİYOR

ARAS: TABAN BENİ İSTİYOR
SP\`nin 7 Nisan\`da yapılacak il kongresinde tekrar başkan adayı olduğunu açıklayan Mehmet Aras, bir kez daha genel merkeze kafa tuttu.05.04.2013 14:42BİZİM KOCAELİ-4 Nisan 2013

BURÇİN SAĞLAMSP’nin 7 Nisan’da yapılacak il kongresinde tekrar başkan adayı olduğunu açıklayan Mehmet Aras, bir kez daha genel merkeze kafa tuttu.

SP`de ipler iyice gerildi. 7 Nisan`da tekrarlanacak olan il kongresi öncesi partinin duayen ismi Mehmet Aras adaylığını yaptığı toplantıda resmen ilan etti. Hatırlayacağınız gibi 3 Şubat`ta yapılan il kongresinde Aras ve genel merkezin desteklediği mevcut il başkanı Sinan Ejderoğlu yarışmış, il başkanlığını esici bir çoğunlukla Aras kazanmıştı. Ancak genel merkez Aras`ın başkanlığını düşürmek için elinden geleni yapmış ve kongrede oy kullanan 143 delegenin parti üyesi olmadığı gerekçesiyle kongrenin iptali için yüksek seçim kuruluna başvurmuştu.


GENEL MERKEZE RAĞMEN 

Seçim kurulunun incelmesi sonrası 143 delegenin parti üyesi olmadığı belirlenmiş ve kongre 7 Nisan`da tekrarlanmak üzere iptal edilmişti. Böylece Aras 20 günlük başkanlığı sonrası koltuğunu tekrar Ejderoğlu`na devretmişti. Ejderoğlu ve genel merkez, Aras`ın aday olma ihtimaline karşı 3 ilçede olağanüstü kongre yaparak delege listesini değiştirmişti. İşte tüm bunlara rağmen Aras, adaylıktan vazgeçmedi ve genel merkeze bir kez daha başkaldırdı. Aras, Yahya Kaptan`daki Ayaz Pastanesi`nde ekibiyle bir basın açıklaması yaptı. 


TABAN BENİ İSTİYOR

Açıklamaya hazırlıklı gelen Aras, hem genel merkezdeki hem de ilimizdeki partililere açtı azını yumdu gözünü. Erbakan hocanın vefatından sonra partide birçok sorunun yaşandığını ve yaşanmaya devam ettiğini söyleyerek açıklamasına başlayan Aras, ilimizde 2 yılda 3 il başkanı değiştiğini, sorunların çözüleceği yerde daha da karmaşık hale geldiğine değindi. Aras, “Sorunların tek çözümü istişareydi. Teşkilatların bütün ısrarlarına rağmen bu yapılmadı ve yapmamakta direttiler. Tabanın yaptığı istişare sonucu ise görev biz tebliğ edildi” dedi. 


Diğer MİLLİ GÖRÜŞ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.