SON DAKİKA

İSRAİL ÇARESİZ          ZORBALIKLA NEREYE?          TÜRKİYE GÜÇLÜ VE HAKLI          VİTES DEĞİŞTİRDİ          Sayı 823          KANDİL IŞİD TEHDİDİNDE          SÜNNÎ İSE DESTEK YOK!          AKP LEVHASI ÇÖPE          DÜNYADA TEK BAŞINA          SAYI 819         

Bugün: 18.12.2017

Fatih Erbakan babasının yerini dolduramaz!

Fatih Erbakan babasının yerini dolduramaz!
Kendi belirlediği delegelerin bile kendisine oy vermediği, genel merkez dayatması Saadet Partisi Kocaeli (mağlup) İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, hadsiz açıklamalarına devam ediyor.05.04.2013 00:00

`Fatih Erbakan babasının yerini dolduramaz!`‏

Kendi belirlediği delegelerin bile kendisine oy vermediği, genel merkez dayatması Saadet Partisi Kocaeli (mağlup) İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, hadsiz açıklamalarına devam ediyor.

WWW.İVEDİHABER.COM

KOCAELİ BÜROSU

EJDEROĞLU\`NU KİM KONUŞTURUYOR?

Terbiye sınırlarını aşan Ejderoğlu, Milli Görüş’ün yeri doldurulamayan lideri Necmettin Erbakan’ın mahdumu Fatih Erbakan’a yerel gazeteleri ziyaretinde bir teşkilatçıya (!) yakışmayacak yakıştırmalarda bulundu. Türkiye’nin her yerinde Saadet Partisi teşkilatlarının düzenlediği salon toplantılarında on binlerce insan tarafından coşkuyla karşılanıp “mücahit Erbakan” “işte ordu işte komutan” sloganlarıyla gözyaşları eşliğinde dinlenen Fatih Erbakan’ın Kocaeli’nde karşılığı olmayan dayatma il başkanı tarafından pervasızca eleştirilmesiyse en basitinden ‘densizlik ve hadsizlik’ olarak yorumlandı. 

Saadet Partisi Kocaeli il teşkilatından sular durulmak bilmiyor. Olaylı kongrede Mehmet Aras’a yenilen, ardından kendi parti delegelerini üye olmadıkları gerekçesiyle seçim kuruluna şikayet eden, dikta edilmiş il başkanı Sinan Ejderoğlu, geçtiğimiz günlerde yerel bir basın mensubuna yaptığı açıklamalarla adeta yaptıklarının üzerine tüy dikti. 

ERBAKAN`I ÖZAL VE TÜRKEŞ`LE KIYASLADI!

Bir köşe yazarıyla yaptığı konuşmada, Fatih Erbakan’ın ülke genelinde karşılığı olmadığını anımsatan cümleler kuran Ejderoğlu; Kocaeli’nde Fatih Erbakan’a olan ilginin buraya sık sık gelmesinden kaynaklandığını söyledi. Bursa’nın küçük bir ilçesinden başka Fatih Erbakan’ın ilgi odağı olmadığını söyleyen Ejderoğlu’nun bu açıklamaları, Kocaeli kongresini artık çok farklı bir boyuta taşıdı. 

Çağdaş Kocaeli Gazetesinin yazarlarından Sadullah Çetin’in Sinan Ejderoğlu ziyaretinden notlar aktardığı köşede ilginç cümleler dikkat çekiyor.  Sinan Ejderoğlu’nun Çetin’e Fatih Erbakan ile ilgili yaptığı açıklama şöyle; “Fatih Erbakan konusunu Nurettin Kolaylı açtı ve özetle Ejderoğlu şunları söyledi: ”Necmettin Erbakan hocamızın oğlu Fatih Erbakan’a saygı duyuyoruz. Tuğrul Türkeş, Ahmet Özal veya Adnan Menderes’in çocukları babalarının yerini asla dolduramadılar… Türk milletinin geleneğinde böylesi örnekler hiç yok. Fatih Erbakan’ı kendi amaçları için destekleyen biçimde görününler var… Fatih Erbakan Bursa’nın bir küçük ilçesi haricinde ülkemiz genelinde bir aktivite  içinde veya ilgi odağı konumunda bulunmuyor… İlimizin bütün ilçelerine son birkaç yıl içinde 15 kez geldi ve burada bir ilgi görmesini olağan karşılıyorum. İlimiz partimiz Saadet Partisi ’nin en önemli destek bulduğu bir ildir. Bu nedenle Fatih Erbakan’a gösterilen ilgiyi normal buluyorum…”

40 yıllık Milli Görüş liderinin oğlu Fatih Erbakan’ı Özal, Menderes ve Türkeş gibi siyasetçilerin çocuklarıyla aynı kefeye koyan ve onlar başaramadı Fatih Erbakan’da başaramaz manasında cümleler kullanan Ejderoğlu\`nun, Saadet Partisi il başkanı olmasına karşın geçtiğimiz ay Kocaeli’nde düzenlenen “Erbakan’ı Anma Programına” katılmadığından olsa gerek, ülke genelinde ve Kocaeli’nde Fatih Erbakan’a karşı duyulan sevgi ve ilgiden haberinin olmadığı anlaşılıyor.

Aras ile makara yapmıştı!!!

Mehmet Aras karşısında ağır bir yenilgi aldığı kongrede bir il başkanına ve Milli Görüşçüye yakışmayan kelimeler kullanan Sinan Ejderoğlu’nun taktik değiştirdiği de dikkatlerden kaçmadı. Son açıklamalarında hiçbir partili hakkında kötü konuşmadığını ve konuşmayacağını söyleyen Ejderoğlu’nun, kongredeki konuşmasında Mehmet Aras’a  “Daha düne kadar üç kalp damarın tıkalıydı, maşallah bir anda açılmış” gibi gayet laubali bir üslup kullanması akıllara geldi. 

Sözde istişareye Asiltürk geldi

İşin içinden çıkamayan ve partilileri ikna edemeyen Saadet Partisi yöneticileri, üç ilçede ani bir kararla ilçe kongreleri yaparak delege eklediler. Buna rağmen delegelerine hala güven duymayan parti yönetimi son olarak sözde istişare yaparak bu istişareyi partililerden gizlediler. Özellikle Mehmet Aras ve beraberinde hareket eden partililerin ya hiç haberi olmadı ya da çok geç haberi oldu. Bu toplantıya partililer “Önemli bir toplantı” “Önemli biri katılacak” sözleriyle davet edildiler. Toplantıya gidildiğinde ise toplantıya Muhittin Yıldırım ve Oğuzhan Asiltürk’ün katıldıklarını gördüler. Buna tepki gösteren partililer, "Milli Görüş lideri iddia edilen bir insan teşkilatlarına neden gizli gizli gelir" diyerek tepkilerini dile getirdiler. 

WWW.İVEDİHABER.COM

KOCAELİ BÜROSU

Diğer MİLLİ GÖRÜŞ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.