SON DAKİKA

İSRAİL ÇARESİZ          ZORBALIKLA NEREYE?          TÜRKİYE GÜÇLÜ VE HAKLI          VİTES DEĞİŞTİRDİ          Sayı 823          KANDİL IŞİD TEHDİDİNDE          SÜNNÎ İSE DESTEK YOK!          AKP LEVHASI ÇÖPE          DÜNYADA TEK BAŞINA          SAYI 819         

Bugün: 18.12.2017

MİLLİ GÖRÜŞ ERLERİ: `BİZ VARIZ`

MİLLİ GÖRÜŞ ERLERİ: `BİZ VARIZ`
Milli Görüş Erleri II.40 yıl platformu basın açıklaması yayınladı.21.04.2013 13:56
    Milli Görüş Erleri II. Kırk Yıl Platformu Basın Açıklaması

    Hayat doğru ile yanlışın, güzel ile çirkinin, faydalı ile zararlının, adaletle zulmün mücadelesinden ibarettir. İslam sadece Müslümanlara değil bütün dünyaya huzur ve barış getirecek değerleri bünyesinde taşımaktadır. Milli Görüşçüler de bu barışın teminatıdır. Barış, kardeşlik, sevgi, adalet ve huzur tüm insanlığın ortak talebidir. Milli Görüşçülerin de bu değerleri taşımaları bir zorunluluktur.

    Taşıdığımız bu sorumlulukların aksine bugün bütün insanlık bir buhranın içindedir. İslam coğrafyası ırkçı emperyalistlerin elinde kan gölü haline çevrilmiştir. Ayrıca işsizlik, açlık, insan hakkı ihlalleri ile dünya bunalıma sürüklenmektedir. Bunalımdan çıkmanın yolu ancak ve ancak Milli Görüş ile mümkündür.

     İşte bu vazifelerimiz nedeniyle Milli görüş erleri olarak uyarmak ve gereğini yapmak için mühim bir konuyu arz ediyoruz. Milli Gazete’nin 17 Nisan 2013 tarihli nüshasında yer alan açıklamada “Genel Merkez il-ilçe ve yan kuruluşlarımızın bilgisi dışında zaman zaman çeşitli organizasyonlar yapılmak istenmektedir. Bu meyanda İstanbul’da ‘Saadet Partisi Kadın Kolları Platformu’ adı altında bir toplantının yapılacağı duyurulmaktadır. Saadet Partimizin, Genel Merkez Kadın Kollarımızın ve İstanbul Kadın Kollarımızın böyle bir isimle yapılanmadı ve organizasyonu yoktur. Camiamıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi. Bu ifadeler bizzat  ‘Dr. Fatih Erbakan’ı Hac Ziyareti yaptığımızdan dolayı Saadet Partisinden ihraç edildik’ yaşayarak anlatmaya çalıştığımız gibi Saadet Partisinin mevcut yönetimi ve Milli Gazete gibi diğer kuruluşlar tıpkı Osmanlının son döneminde ki Hilafet Merkezinin işgalcilerce ablukaya alındığı için istemeye istemeye Milletin aleyhine kararlar aldığı gibi şimdi de Milli Görüş Kuruluşları bilmeden Milli Görüş temel prensiplerine ve gayesine aykırı icraatlara imza atmaktadırlar. Milli Görüş camiasının bu duruma sessiz kalması, yıllar yılı aldığı terbiye ve itaat prensibinden kaynaklanmaktadır. Fakat camia çok iyi bilmektedir ki itaatten önce İstişare prensibi gelmektedir. İstişare prensibini çiğneyenlere itaat söz konusu olamaz. Milli Görüşü rayından çıktığını gören Milli Görüş erleri olarak bilindiği gibi tıpkı İstanbul’un işgalinden sonra nasıl Anadolu’ya çıkılmışsa bizde Anadolu’ya çıktık. Şimdiye kadar yapılan çalışmalarla Anadolu’nun uyanışı sağlandı. Bu süreçte yine tıpkı İstiklal savaşında olduğu gibi bu mücadeleye iyi niyetli veya başka niyetlerle barış adı altında girişimler oldu. Biz işgalcilerin İstanbul’u terk etmeden gerçek barışın sağlanamayacağını dile getirmemize rağmen gereğini yerine getirdik. Ancak Kocaeli İl Kongresinde yaşananlar ve Milli Gazete’de ki bu ilan göstermiştir ki mandacı zihniyetle bu camia daha fazla yürüyemez. Şimdiye kadar yapılan bu mücadele düzensiz birlikler şeklinde yürütüldü. Bundan sonra yapılacak iş ise tıpkı meclis toplanıp Baş Komutan tam yetki ile donatılıp düzenli birlikler halinde çalışmaktır.

     Bizler bu şuura ermiş Milli Görüşçüler olarak, insanlığın saadeti için çalışıyoruz. Bütün dünyanın bizim bu çalışmalarımıza ne kadar ihtiyacı olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu dünyayı İnşa Allah bizler kurtaracağız. Çünkü yaşadığımız olayların bir tek ilacı var, yıllardan beri tecrübelerimizle belirttiğimiz gibi bu ilaç da ancak Milli Görüş’tür. Bu davanın motoru olarak gayretli çalışmalarımız İnşa Allah dünyadaki insanları kurtaracaktır. Hepimiz sevabı da, vebali de olan büyük bir sorumluluğun altındayız.

    Yıllardır tüm insanlara duyurmaya çalıştığımız evrensel hakikatleri, gönülden gönüle nesiller boyunca taşıyacak olan Milli Görüş Erlerinin, insanlığın beklediği Milli Görüş Baharını en kısa zamanda gerçekleştireceğimize olan inancımız tamdır.

     Sonuç olarak ‘Erbakan’ın çocuklarını linç etme girişimine kim dur diyecek?’ Sorusunu soran İvedi Haber Köşe Yazarı Nihat Topcu’ya Milli Görüş Erleri Platformu olarak cevaben ‘BİZ, VARIZ’ diyoruz.  Milli Görüş kuruluşlarını maaş alınan bir firmaya dönüştüren, Erbakan ailesini karalayan ve camiayı birbirine düşman haline getiren işgalci, mandacılardan en kısa zamanda kurtarmak vazifemizdir. Platform olarak kararımız Mandacı zihniyetiyle hareket eden çok sevdiğimiz Milli Gazetemizi bu durum izale edinceye kadar aboneliklerimizi iptal ettirmektir. Muhtaç olduğumuz kudret kalbimizde ki imanda mevcuttur. Camiamıza ve kamuoyuna duyurulur.

Diğer MİLLİ GÖRÜŞ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.