SON DAKİKA

İSRAİL ÇARESİZ          ZORBALIKLA NEREYE?          TÜRKİYE GÜÇLÜ VE HAKLI          VİTES DEĞİŞTİRDİ          Sayı 823          KANDİL IŞİD TEHDİDİNDE          SÜNNÎ İSE DESTEK YOK!          AKP LEVHASI ÇÖPE          DÜNYADA TEK BAŞINA          SAYI 819         

Bugün: 18.12.2017

ELAZIĞ`A ŞEHİR HASTANESİ

ELAZIĞ`A ŞEHİR HASTANESİ
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 14 ilde kamu-özel işbirliği ile yapılacak olan 15 şehir hastanesinin imza törenine katıldı. Projede yer alan 14 il arasında Elazığ da bulunuyor.13.09.2013 20:13
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 14 ilde kamu-özel işbirliği ile yapılacak olan 15 şehir hastanesinin imza törenine katıldı. Projede yer alan 14 il arasında Elazığ da bulunuyor. 

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Başbakan Erdoğan, “Önümüzdeki hafta Çarşamba günü programımızda bir değişiklik olmazsa Ankara Bilkent’te ilk şehir hastanemizin de temelini atacağız. Aslında ilk temeli Kayseri’de atmıştım ama bu gelişmelerden sonra ilk temeli Bilkent’te atacağız. Bu hastaneler tamamlandığında gerek bulundukları şehirde, gerek yakın şehirlerde hastalarımızın kampüse girecek, konforlu şekilde, huzur veren bir ortamda kaliteli hizmet anlayışla şifa bularak evlerine dönecektir” dedi.

4 ilde kamu-özel işbirliği ile gerçekleştirilecek olan 15 şehir hastanesinin toplam yatak kapasitesi 24 bin 405 olacak. Şehir hastaneleri kampüslerinde genel hastanelerin yanı sıra Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Kalp Damar Hastalıkları Hastanesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Ruh Sağlığı Hastanesi, Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi gibi Dal hastaneleri bulunacak. Düzenlenen törende Adana, Ankara Bilkent, Ankara Etlik, Elazığ, Gaziantep, İstanbul İkitelli, Kayseri, Mersin, Yozgat, İzmir Bayraklı, Konya, Manisa, Bursa, Kocaeli ve Isparta şehir hastaneleri ile Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Binası projesinin imzaları atılmış oldu.
 
Konu hakkında bir açıklamada bulunan Elazığ Belediye başkanı Süleyman Selmanoğlu Elazığ’ın her geçen gün büyüyen ve doğunun ivme kazanan illerinin başında geldiğini ifade ederek Şehir hastanesiyle Elazığ’ın sadece bölgenin değil Türkiye’nin de sağlık konusunda önemli merkezlerinden biri olacağını belirtertti.
Tesisin Elazığ’a kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Selmanoğlu sözlerini şöyle tamamladı:

“Şehir hastanesinin Elazığ’a kazandırılmasında büyüğü emeği olan başta Sayın Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan olmak üzere, Sağlık Eski Bakanı Recep Akdağ ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, süreçte yer alan eski ve yeni Elazığ’ın değerli milletvekilleri ve Elazığ Valilerine, konunun titizlikle takipçisi olan Ak Parti İl Başkanlarına ve emeği geçen herkese hemşehrilerim adına buradan teşekkür ediyorum”

HG 

Etiketler: şehir hastanesi - Elazığ - sağlık

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.