SON DAKİKA

İSRAİL ÇARESİZ          ZORBALIKLA NEREYE?          TÜRKİYE GÜÇLÜ VE HAKLI          VİTES DEĞİŞTİRDİ          Sayı 823          KANDİL IŞİD TEHDİDİNDE          SÜNNÎ İSE DESTEK YOK!          AKP LEVHASI ÇÖPE          DÜNYADA TEK BAŞINA          SAYI 819         

Bugün: 18.12.2017

KIZILAY`DAN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

KIZILAY`DAN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI
Kızılay`ın Öğretmenevi önünde düzenlediği kan bağışı kampanyasına 6 günde 300 kişi katıldı.Sayıyı yetersiz bulan yetkililer kan vermenin önemine değinerek vatandaşları kampanyaya katılmaya çağırdılar.19.08.2013 13:26
Türk Kızılay Derneği Elazığ Kan Toplama Merkezi tarafından öğretmen evi önünde düzenlenen kan bağış TIR’ına 6 gün içinde 300 vatandaşın kan verdiği belirtildi.

Türk Kızılay Derneği Elazığ Kan Toplama Merkezi tarafından öğretmen evi önünde düzenlenen kan bağış TIR’ına 6 gün içinde 300 vatandaşın kan verdiği belirtildi.

Elazığ Kızılay Kan Toplama Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Selvi Eroğlu, İHA muhabirine yaptığı açıklamada bu sayının beklentilerinin altında olduğunu söyledi. Kan bağışının sadece acil durumlarda değil, her zaman gerekli olduğunu dile getiren Dr. Selvi Eroğlu, 18-65 yaş arası sağlıklı her birey erkeklerin 3 ayda bir, bayanların ise 4 ayda bir olmak üzere kan bağışında bulunabileceklerini dile getirdi. Dr. Eroğlu, kan bağışının sağlık açısından kişinin kronik bir rahatsızlığı yoksa hiçbir problem oluşturmadığını belirten Eroğlu, aksine bu durumun sağlığa faydasının olduğunu kaydetti. Eroğlu, “Kan bağışı özellikle kalp ve damar hastalıkları açısından koruyucu bir özelliği sahiptir. Tansiyon ve kollestrol hastaları açısından bu değerleri düzenlemede yardımcı olur. Bazı kaşıntıların önlenmesinde ve kalp krizlerini azaltmaya fayda sağlar. Sağlıklı her bireyin kan bağışında bulunmasını tavsiye ediyor ve kan bağışına bekliyoruz” dedi.

HG

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.