SON DAKİKA

İSRAİL ÇARESİZ          ZORBALIKLA NEREYE?          TÜRKİYE GÜÇLÜ VE HAKLI          VİTES DEĞİŞTİRDİ          Sayı 823          KANDİL IŞİD TEHDİDİNDE          SÜNNÎ İSE DESTEK YOK!          AKP LEVHASI ÇÖPE          DÜNYADA TEK BAŞINA          SAYI 819         

Bugün: 18.12.2017

Başkanlar savaşı kızıştı!

Başkanlar savaşı kızıştı!
Elazığspor'a destek konusunda karşı karşıya gelen Beledriye BAşkanı Mücahit Yanılmaz ile Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk birbirlerini ağır bir şekilde eleştirdiler...07.01.2015 21:46

*************************************************************************

Başkanlar savaşı kızıştı!..

YANILMAZ/ “BU İŞLER AĞLAMAKLA OLMAZ!”

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, geçtiğimiz gün basın açıklaması yapan Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk’ün açıklamalarına sert cevap verdi...

Ocak Ayı Belediye Meclis Toplantısı gündeminde yer alan minibüs hatlarının iptal edilmesi oylaması sırasında Elazığspor ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Mücahit YANILMAZ sert göndermeler yaptı.

Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk'ün:

 "Elazığ'da ki idarecilerden hiçbir destek görmüyoruz, destek verilmesini istiyoruz." sözlerinden sonra, konunun muhatabı Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'dan cevap geldi.

Konu ili ilgili gazetecilerin sorusunu cevaplayan; Mücahit Yanılmaz, diğer şehirlerdeki belediyelerin şehrin takımlarına ciddi destekleri oluyor sorusuna;

 “Ben diğer Belediyelerin yaptıkları ile kendimizi kıyaslamıyorum. Herkes kendi yoğurdunu yer. Nasıl bir şey yapıyorlar onu bilmiyorum. O onların bileceği iş. Ancak Elazığ Belediyesi olarak biz elimizden geldiğince Elazığ'a en iyi yatırımları yapmanın mücadelesini vereceğiz. Beş kuruşunu dahi fakirin fukaranın hakkı olarak onlara harcayacağız…”dedi.

Yine Elazığspor için bir şeyler yapacak mısınız? sorusuna ise Yanılmaz:

 "Elazığspor için zaten yönetim gereğini yapıyor, bizim bir şeyler yapmamız söz konusu değil" dedi. Yanılmaz, Elazığspor'a sadece manevi destek vereceklerini, maddi olarak belediyenin hiçbir kaynağını Elazığspor'a asla aktaramayacaklarını söyledi.

Elazığspor’un hiç kimsenin tekelinde olmadığının altını çizen Yanılmaz;

“Elazığspor’un bir yönetimi var, olabilir. Ancak bu yönetim Elazığspor’u bir adım daha ileriye götürebiliyorsa bir anlam ifade eder, götüremiyorsa ağlamaya gerek yok, kalkar der ki ben bu işi beceremiyorum, bu kadar açık…” dedi.
 
Tarih 29 Haziran 2014 - Sayın YANILMAZ neler söylemiş:


 

ÖZTÜRK/ “Bİz ağlamıyoruz, sen sözünü tut!”

Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk ,Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın “Elazığspor da hiç kimsenin tekelinde değildir. Elazığsporun bir yönetimi var. Olabilir ama o yönetim Elazığsporu bir adım daha ileriye götürebiliyorsa bir anlam ifade eder götüremiyorsa  ağlamaya gerek yok.” Yönündeki açıklamalarına aynı sertlikte karşılık verdi…

Öztürk’ün bugün düzenlediği basın toplantısından derlediğimiz satır başları şöyle;

Başkan Öztürk; Mücahit Yanılmaz, rahmetli Hamza Yanılmaz'ın mirasını yiyor. Biz ağlamıyoruz. Mücahit Yanılmaz önce verdiği sözleri tutsun. Söz ağızdan çıkar. Mücahit Yanılmaz olayları çarpıtmaktan başka bir şey yapmayıp, somut bir adım atmıyor...

Öztürk; Hani Elazığ'ı hep birlikte yönetecektik? Sürekli bu memleketi hep birlikte yöneteceğiz diyorlardı. Ne oldu peki? Neden Elazığspor hiçe sayıldı? Benim Vali beyden bir beklentim yok. Valilik makamı gelip geçicidir. Ama farklı alanlarda önderlik yaparak destek verebilir makamı. Ama bizim oradan fazla bir beklentimiz yok. Bu iş illerde belediyelerindir. Bir ilin belediye başkanı takımına sahip çıkmak zorundadır.
 
Sayın vali, belediye başkanından daha çok maçlara geldi. Bu işin hedefi belediyedir. Bu kadar basittir. Kulüp başkanlığı yaptım diyor, bu işleri öğrenmedi mi yaparken? Neden destek olmuyor? Belediye başkanının açıklamaları çok çirkin bir açıklama. Ben ağlamıyorum. Verdiği sözleri tutsun kardeşim. Biz nakit para istemiyoruz. Cebinden ya da belediye kasasından. Bu şehrin marka değerine sahip çıkmıyorsa, futbolu sevmiyorsa olayları çarpıtılmasınlar. Bize verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz.

Bakınız. Gaziantep, Samsun, Ordu, Şanlıurfa, Antalya, Kayseri, Bolu, Denizli, Adana, Ankara belediyelerine bakın. O zaman bunlar fakir fukara hakkını takımlara mı veriyorlar? Bırakın bu işleri. ALLAH rahmet eylesin Hamza Yanılmaz beyin Elazığspor'a katkısını herkes biliyor. Rahmetli vefat etti gitti, fakir fukaranın hakkını Elazığspor'a mı verdi şimdi?

Mücahit bey şuan Hamza Yanılmaz'ın bu şehirde mirasını yiyor. Biz ağlamıyoruz. Kimse olayları çarpıtmasın. Bunlar hiç hoş değil. Ben 5 Milyonu ne cebinden istedim ne de belediye kasasından istedim. Koskoca belediye başkanısın. Git Çimento fabrikasına öncülük yap Elazığspor'a destek olsunlar. Yetkini kullan koskoca Belediye Başkanısın. Şarap fabrikasına git. Elazığspor'a destek istiyoruz de. Vermieecekler mi? Bunlar cebinizden mi yoksa belediye kasasından mı çıkacak? Bunu sağa çekmenin sola çekmenin ne anlamı var? Bunun fakir fukaranın hakkıyla alakası var mı? Yazık, çok yazık.

Benim adım Selçuk Öztürk. Biz ağlamayız. Laflara, sözlere dikkat etsinler. Herkes sözünü tutsun. Okan Buruk canlı şahittir. Seçimlerden önce Mücahit Yanılmaz tesislere geldi. İfadesi şuydu; Ben seçildiğim takdirde Elazığspor'un her zaman maddi manevi yanında olacağım. Kendisi seçildi, çaycıma kadar tüm tesis çalışanları, futbolcular, teknik heyet ve yönetim kurulu ziyarete gittik. Formamızı yaptık kendisine takdim ettik. Hayırlı olsun dedik. Orda da Elazığspor canımız kanımız dedi. Ama dünkü açıklamasına kadar ne değişti Elazığspor'da. Bir defa verilen sözler tutulsun. Biz ağlamıyoruz. Bunu böyle bilsin. Dünkü açıklaması bizi derinden üzmüştür.
 
Fakir fukaranın hakkını Elazığspor'a vermem diyor. Biz bırakıp gitsek kendisi bir başkan adayı çıkaracak. O zamanda mı yardım etmeyecek. Madem yönetim kurma çalışmanız vardı sezon öncesi neden o başkanın ismi açıklanmadı. O adamı bi açıklasınlar bakalım. Bunlar komik şeyler. Yardım etmemek adına konuları farklı yöne çekmek ayıptır. Biz Elazığ Belediyesi kasasından 5 Trilyon paramı istedik ALLAH aşkına? Biz proje alanında yardım istedik. Arsa tahsisi istedik. Kendisi Egospor'da yöneticilik yaptı, o zaman belediye olarak destek verilmedi mi ? Fakir fukaranın hakkını bize verilsin istemedik. Olayı farklı yöne çekmesinler. Her şeye varda Elazığspor'a gelince mi fakir fukara hakkı oluyor?”

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.