SON DAKİKA

İSRAİL ÇARESİZ          ZORBALIKLA NEREYE?          TÜRKİYE GÜÇLÜ VE HAKLI          VİTES DEĞİŞTİRDİ          Sayı 823          KANDİL IŞİD TEHDİDİNDE          SÜNNÎ İSE DESTEK YOK!          AKP LEVHASI ÇÖPE          DÜNYADA TEK BAŞINA          SAYI 819         

Bugün: 18.12.2017

İZZET YILDIRIM’A 1 MAÇ CEZA-YENİ "PROTOKOL" AYARI!

İZZET YILDIRIM’A 1 MAÇ CEZA-YENİ "PROTOKOL" AYARI!
Tecrübeli futbolcu İzzet YILDIRIM Adanaspor’a karşı forma giyemeyecek... Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Elazığ Atatürk Stadyumu Protokol Tribünü konusunda yeni bir açıklama yayınladı. 01.01.2015 19:21

**************************************************************************

Kayserispor maçında kırmızı kart gören…

İZZET YILDIRIM’A 1 MAÇ CEZA! 

Geçen hafta oynanan ve Elazığspor’un 1-0 yenilgisi ile sonuçlanan Kayserispor Maçında gördüğü kırmızı kartla oyundan ihraç edilen tecrübeli futbolcu İzzet YILDIRIM Adanaspor’a karşı forma giyemeyecek... 

PTT 1.Ligin ilk devresinin son hafta karşılaşmasında Pazartesi günü kendi saha ve seyircisi önünde Adanaspor’la karşılaşacak olan Elazığspor’da savunmanın başarılı ismi İzzet Yıldırım Kırmızı Kart cezası nedeniyle forma giyemeyecek.

Tecrübeli oyuncu Kayserispor maçında gördüğü Kırmızı kart dolayısıyla PFDK’ya sevk edilmeden Futbol Disiplin talimatı gereği 1 resmi müsabakadan men cezası aldı. 

İzzet Yıldırım bu sezon Elazığspor forması altında 15 müsabakaya ilk 11 de başlarken, Teknik Direktör Ümit Özat’ın vazgeçemediği isimlerden oldu. 

Başarılı futbolcu 14 müsabakada 90 dakika oyunda kalırken, Kayserispor müsabakasının 64.dakikasında kırmızı kart görmüştü. İzzet Yıldırım toplamda 1324 dakika oyunda kalarak bu alanda Elazığspor’da en uzun süreli sahada kalan oyuncu oldu.

 
GENÇLİK SPOR'DAN YENİ "PROTOKOL" AYARI!

Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Elazığ Atatürk Stadyumu Protokol Tribünü konusunda yeni bir açıklama yayınladı. 

Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Elazığspor-Adanspor Maçı’nda istenmeyen olayların meydana gelmemesi için Protokol Tribün hak sahiplerinin 2 Ocak Cuma gününe kadar İl Müdürlüğü’ne rezervasyon yapmaları gerektiğini belirtti… 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü PTT 1. Lig’in 15. Haftası’nda Pazartesi günü ilimizde oynanacak Elazığspor-Adanaspor müsabakasında protokol tribününde yeni bir protokol listesi oluşturacaklarını açıklarken Protokol Tribün hak sahiplerinin dışındakilerin engelleneceği kaydedildi. 

Konu ile ilgili İl Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“İl Müdürlüğümüzün idari yönetimi ve bünyesinde bulunan ve ilimizin güzide profesyonel futbol takımı Elazığ sporumuzun 1. Lig müsabakalarına ev sahipliği yapan Elazığ Atatürk Stadyumu Protokol Tribününde yaşanan anın heyecanı ve stresi ile istenmeyen olay ve hareketlerin yaşanmasına az da olsa rastlanmaktadır.

Bu türden istenmeyen olayların meydana gelmemesi açısından, tüm ülke genelinde olduğu gibi, bizim ilimizde de Protokol Tribünleri veya diğer adıyla Şeref Tribünleri o ilin davranış ve kültürünü yansıtmakta olduğundan, bu gibi yerlerde bulunmak veya oturmak kurallar çerçevesinde olmalıdır. Bu sebepledir ki Protokol Tribünlerinde yer alacaklar yasa ve yönetmeliklerle belirlenmiştir.

Bu nedenle, Elazığ Atatürk Stadyumu Protokol Tribünü, bundan sonra oynanacak müsabakalarda, yönetmeliklerimiz çerçevesinde bu tribünlere girmeye hak sahibi olanların dışındakilere engelleneceğinden, 05/01/2015 pazartesi günü oynanacak olan Elazığspor-Adanaspor maçı itibariyle yeni uygulanacak protokol listesi oluşturulacaktır.” ifadelerine yer verildi. 

Öte yandan açıklamada, eski protokol listesinin geçersiz olacağından dolayı Protokol Tribünü’nde oturmaya hak sahibi olanların 2 Ocak Cuma gününe kadar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne rezervasyon yaptırmalarının gerektiği kaydedildi.

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.