SON DAKİKA

İSRAİL ÇARESİZ          ZORBALIKLA NEREYE?          TÜRKİYE GÜÇLÜ VE HAKLI          VİTES DEĞİŞTİRDİ          Sayı 823          KANDİL IŞİD TEHDİDİNDE          SÜNNÎ İSE DESTEK YOK!          AKP LEVHASI ÇÖPE          DÜNYADA TEK BAŞINA          SAYI 819         

Bugün: 18.12.2017

Selçuk ÖZTÜRK/ “HAKKIMIZ OLAN 5 MİLYONU VE ARSAYI İSTİYORUZ”

Selçuk ÖZTÜRK/ “HAKKIMIZ OLAN 5 MİLYONU VE ARSAYI İSTİYORUZ”
Elazığspor Yönetimi ara transfer öncesi destek istedi! Selçuk Öztürk, takımın ikinci yarı istenilen yere gelebilmesi ve hedeflerine ulaşabilmesi için 5 milyon lira yardım yapmasını şart koştu. Selçuk Öztürk Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz...04.01.2015 19:27

********************************************************************************

Elazığspor Yönetimi ara transfer öncesi destek istedi! 

ÖZTÜRK/ “HAKKIMIZ OLAN 5 MİLYONU VE ARSAYI İSTİYORUZ”

Ligin ilk devresinde beklenmedik bir başarıya imza atarak üst sıralarda yer almayı başaran ve mutlak transfere ihtiyaç duyan Elazığspor’da bugün önemli bir basın toplantısı yapıldı.

Kulüp Başkanı, yöneticiler ve teknik direktör Ümit Özat’ın katıldığı toplantıda konuşan Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, takımın ikinci yarı istenilen yere gelebilmesi ve hedeflerine ulaşabilmesi için 5 milyon lira yardım yapmasını şart koştu. 

Açıklama: http://www.el-aziz.com/img/TW2Q32SG.jpg 

9 aydır kulübün kapısından içeri girip çayımızı içmeye gelen yok diyen Öztürk,

“Elazığspor'un hakkı yenildiği zaman tek konuşan kişi benim, Elazığspor can çekişiyor ama kimse sesini çıkarmıyor. Şehri yöneten insanlar, Elazığspor'u hiçbir şekilde düşünmedi, hiçbir yere koymadı. Elazığspor'un yanında olmayan ve Elazığspor'a destek vermeyen hiç kimse, Elazığ'ın yerel yönetiminde olamaz" şeklinde konuştu.

İsmini vermeden Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı eleştiren Öztürk; "Elazığspor kapısını herkese açmalı deniliyor. Bakın elimde resmi evraklar var. Kendilerine resmi olarak başvurup yönetimimize önerecekleri isimi almak için davet gönderdik. Ama dönüş yapılmadı." Dedi.

Elazığspor Kulüp Başkanını şehrin belediye başkanı değil, Elazığspor camiası belirler diyen ÖZTÜRK;

"15 gün içerisinde gerekli destek verilmezse biz de Elazığspor'un gücünü ortaya çıkaracağız" dedi.

 Başbakanın Elazığ'a geldiğinde kendisine ismi yazılı bir forma hediye etmek istediğini ama şehri yönetenler tarafından engellenmeye çalışıldığını da ifade eden ÖZTÜRK;

“Sayın Başbakanımız Elazığ'a geldiğinde karşılama protokol ekibinde kulüp başkanı olarak şahsıma yer verilmiyor!” şeklinde serzenişte bulundu.


* Şehrin yöneticilerinin sahip çıkması lazım...

Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, Elazığspor’un zor şartlar altında ilk yarının sonuna geldiğini, ikinci yarı hedeflenen yere ulaşabilmeleri için şehrin yöneticilerinin takıma sahip çıkmalarını istedi.

Kulübe sezon başından itibaren 6 milyon 300 bin lira para verdiğini açıklayan Öztürk, kısa vadede 5 milyon liraya ihtiyaçları olduğunu ve bu parayı transferde harcayacaklarını söyledi.

 

* Aldığımız 22 puan kimseyi yanıltmasın…

Mücadele ettikleri diğer takımların yapacakları transferlerle üst sıralara çıkabileceklerine dikkat çeken Öztürk, devre arasında transfer yapabilmeleri için acil paraya ihtiyaçları olduğunu kaydetti.

Öztürk şöyle konuştu:

“Yarın alttaki takımlar üç beş oyuncu takviye eder, biz hiçbir şey yapamayız. Allah muhafaza düşmeye oynarsınız. Bu da bir gerçek, realite. Aldığımız 22 puan yanıltmasın. Takviye yapmazsak alttaki takımlar takviye yapar, üç maç dört maç ters gider bu defa düşme pozisyonuna gelirsin. Niye bunları yaşayalım. Bizim burada kurduğumuz şu anda ligin en ucuz takımı. Bütçesi belli. Açık rakam da vereyim. Biz şehrimizi yönetenlerden 5 milyon para istiyoruz. Rakam da veriyorum 5 milyon lira. 5 milyon bize destek versinler hem transferlerimizi yapalım hem sezon sonuna kadar rahat gidelim.”


* Kim gelse isteyecekti…

“Benim geçmişte verdiğimi biliyorsunuz. 17 milyon para vermiştim bu da kongrelerde bellidir. Sezon başından bu saate kadar yani bu sezon başından kimse de karıştırmasın. Döndükten sonra ben o bir hafta kala zamandan bugüne kadar da 6 milyon 300 bin lira yine cebimden para harcamışım. Selçuk Öztürk tek başına 6 milyon 300 bin lira para vermiş bu sezon için sadece bakın. O zaman 5 milyon da birileri verecek. Bu destek bana özel de değil. Elazığspor’u sezon başında kim alsaydı 15 milyon şehri yönetenlerden para isterdi. İstendi de nitekim.

Kime teklif edilirse edilsin o yönetim derdi ki kardeşim tamam yapayım ama 15 milyon para lazım. 15 milyon verecekseniz ben yapayım. Alan da olurdu. 15 milyonu da kimsenin verecek gücü yoksa ne olacak. Bakın biz 5 milyona razıyız. 5 milyon bize takviye yapılsın. Sezon sonuna kadar hocamla ve yönetim kurulumuzla transferlerimizi de yaparız. Sezon sonunu da getiririz”

 

* 10-15 gün içerisinde transferlerimizi bitirmemiz lazım…

Elazığspor'un geldiği noktada gözünü süper lige diktiğini ancak bunu gerçekleştirebilmek için ara dönemde yapmaları gereken transferler olduğunu aktaran Öztürk, bu noktada herkesten destek beklediklerini ifade etti.

Kulüp olarak yapacakları transferler için 5 milyon liralık bir desteğe ihtiyaçları olduğunu dile getiren Öztürk;

"10-15 gün içerisinde transferlerimizi bitirmemiz lazım. Yani bana Haziran’da, Temmuz’da verilecek destek bir işe yaramıyor. 10-15 gün içerisinde bizim transferlerimizi bitirip yolumuza bakmamız lazım. Başka kulüplere yapılan desteklerin onda birini istiyoruz, başka bir şey istemiyoruz…" dedi.


* Hakkımız olan arsaları ve 5 milyon parayı hemen istiyoruz…

Elazığ Atatürk Stadyumu altındaki 4 dönümlük arazinin kendilerine tahsisi için gerekli çalışmaların kısa zamanda yapılmasını isteyen Öztürk,

“Hakkımız olan araziyi ve 5 milyonu hemen istiyoruz. 5 milyonun haricinde Elazığspor’a ait olan stadın altındaki araziyi de istiyoruz. O bizim hakkımız, Elazığspor’un hakkı. O benzinliğin yerini istiyoruz. Onun da bir an evvel bize teslim edilmesini istiyoruz. Biliyorsunuz orayı biz bakanlıkla da konuştuk, mücadelemizi verdik. Belediye üzerinden Elazığspor’a verilecekti. Bir de eski spor salonunun olduğu boş alanda kapalı otopark yapılıp Elazığspor’a verilecekti. Bu taahhüt de verilmişti. Elazığ Milletvekili Faruk Septioğlu oradadır, bakan bey de oradadır. Bu taahhütle bu iki yer Elazığspor’a devredilecek. Bunları da istiyoruz. Çünkü ihtiyacımız var. 2 yıldır devri yapılmadı. 3,5-4 dönümlük bir yer. 1,5-2 yıldır bize devri yapılmadı. Bunu da yeni belediye başkanımızdan istiyoruz. Beklentimiz fazla değil. Hakkımız olan yerler ve 5 milyon para” şeklinde konuştu.


ÖZAT/ "Elazığspor, zor zamanda bana sahip çıktı"

Elazığspor Teknik Direktörü Ümit Özat ise Elazığspor'un en zor zamanında kendisine sahip çıktığını belirterek, bunun karşılığını fazlasıyla vermeye çalıştığını kaydetti. Daha üst hedefleri tutturmak için yapılması gereken transferlerin önemli olduğunu vurgulayan Özat, Elazığspor'a para kazanmak için değil, başarılı olmak için geldiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

"İki yolumuz var. İkinci yolun garantisi de yok. Bu sene, önce genç oyuncuları yetiştirelim ve takımın temellerini kuralım. Zaten hem yarışacağız hem de bunu yapacağız. Bu takım seneye süper lige üç takviyeyle açık ara çıkar. Çıkarsa da seneye üç takviyeyle ligde ilk ondan aşağıya düşmez. Allah'a şükür öyle bir temel hazırlıyoruz, buna inanıyorum. Bu işte biraz tecrüben varsa bunun da gerçek olduğunu göreceksiniz ama bu fırsatı yakalama imkanınız varken niye yakalamayalım. Allah nasip ederse yarın yenersek 40-60 milyon liralık takımla aramızda 5 puan fark olacak. Biz de teşvik edilmek istiyoruz, destek görmek istiyoruz."

Teknik Direktör Ümit Özat; ilk yarının son maçını kendi sahalarında oynayacaklarını ifade ederek, tarafların stada gelerek takıma destek olmasını istedi.

 

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.